„Życzenie może sprawić, że marzenia staną się rzeczywistością.” – kompendium Tsubasy RC

Clow

Witam~ Dzisiaj zaczniemy kolejny dział, bez którego nie ma miejsca dla tego bloga. Czyli opisy miejsc, przez które podróżowali nasi bohaterowie. Na pierwszy odstrzał idzie Clow, będące najważniejszym państwem w Tsubasie.

Opis zawiera spoilery. Oznaczenie SPOILERY! pojawia się w miejscu, kiedy robią się one bardzo znaczące i dotyczy tekstu opisanego w […]. Byłeś ostrzeżony ;)


***

Clow (Państwo Clow, Królestwo Clow, 玖楼国 Kurou-koku) to miejsce, w którym żyli Syaoran i Sakura zanim ich podróż się rozpoczęła. Obecnym władcą jest Król Touya, któremu towarzyszy kapłan Yukito.
Etymologia: wieczny, wieża

Państwo to jest ulokowane na pustyni. Sławi się wielkimi historycznymi miejscami i odkryciami, na których stale pracują utalentowani archeologowie. Ludzie są mili i przyjacielscy. Także rodzina królewska składa się z dobrodusznych dla narodu, osobowości.

W Clow znajdują się ruiny, które zawierają tajemniczą moc, na którą odpowiedzieć mogła tylko księżniczka Sakura. W tym miejscu także straciła swoje wspomnienia, które rozprzestrzeniły są po różnych wymiarach. Teren ten był świątynią w kształcie skrzydeł, badane były przez Syaorana i jego grupę archeologów. W tym miejscu także dochodziło do ceremonii oczyszczenia kandydata do zostania kapłanem.

SPOILERY! [do końca tekstu, zaznaczonego jako ***] Ruiny stoją na miejscu dawnego budynku rządu w Tokyo. Jest ono mocno połączone z Sakurą, gdyż ta zostawiła swoje piórko w Tokyo (ch. 136/Tsubasa Tokyo Revelations ep.3), przeszłej inkarnacji Clow. To jest również ta tajemnicza siła.

Kiedy „Syaoran” (prawdziwy) cofnął czas, wprowadził kilka zmian: Nadeshiko przestała istnieć, królem został Clow Reed, a Fujitaka otrzymał rolę archeologa. Ruiny Clow zaczęły nawiedzać burze piaskowe.

Zatrzymany czas to jakby „kieszonkowa” wersja Clow, powstała po tym, jak Syaoran sobie zażyczył cofnięcia czasu. Dotyczy 7 dni ceremonii oczyszczenia oraz urodzin księżniczki Sakury i tylko ten czas się powtarza. Ludzi żyjących w tym świecie czeka śmierć, kiedy ktoś zmieni bieg wydarzeń (co zrobili „Syaoran”, Kurogane i Fai). To miał być również miejsce, do którego „Syaoran” powinien był wrócić, a Sakura jest jakby zatrzymana w czasie i dzięki temu zatrzymana jest również pieczęć od Fei Wong Reeda.

***

Z newsów:
Dostępny jest trailer Code Geass: Boukoku no Akito. Jak dla mnie zapowiada się znakomicie ^^

Poza tym, wrześniowy rozdział Drug&Drop się przesunie, jako że nasze ukochane autorki biorą sobie wolne ;/

***

Muzyczka:
Kalafina – moonfesta~ムーンフェスタ~ ♥
Kalafina – Yane no Mukou ni ♥♥♥

***

Wyliczyłam, że jeśli chcę osiągnąć notkowy cel na przyszłe urodziny, musiałabym pisać notki średnio co 3 dni od dzisiaj. Oj, będziecie mieli ze mną źle XDDD
Przy okazji: wreszcie nowy banner ^^ W dziale Bannery możecie poczytać jego krótkie make of XD Pozdrowionka ;*

PS. Dziwnie się pisze notki mające niewiele 400 słów ;/ Ale na tym niby rzecz polega, eeech… Następnym razem będzie tego o wieeele więcej, pfff :D

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: